nmd city sock

Blog

Pękający problem – pięty

Maj 13th, 2015

pękające-pięty

Pękające piety to problem nie tylko estetyczny. Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy jak poważne konsekwencje mogą nieść za sobą mocno wysuszone pięty. Suchość, płytkie i głębokie pęknięcia, rozpadliny, a nawet często rany, powodujące ból to bardzo nieprzyjemne i poważne konsekwencje zaniedbania tej części ciała. Rany na stopach mogą stać się idealną przepustką dla wirusów i bakterii.

Pękające pięty mogą towarzyszyć praktycznie każdemu, jednakże jest to problem szczególnie dotyczący osób otyłych, u których nacisk na nie jest szczególnie duży. Pięty często pękają w ciąży, gdy przybędzie nam kilka dodatkowych kilogramów. Wahania hormonalne również mogą przyczyniać się do powstawania tego problemu. Szczególną grupą są diabetycy, którzy powinni zadbać, by w żadnym razie nie doszło u nich do nadmiernego przesuszenia, a w konsekwencji rozpadlin czy trudno gojących się ran.

Problem pękających pięt niestety nie rozwiąże się sam. Pielęgnacja opiera się na ich regularnym złuszczaniu oraz intensywnym nawilżaniu i natłuszczaniu. Nie wystarczy zrobić tego jednorazowo. Ze względu na ciężki dostęp do tej partii ciała oraz możliwość poważnych konsekwencji, przy nieumiejętnie ściąganym naskórku, najlepiej udać się do specjalisty i uzyskać pomoc decydując się na serię zabiegów w gabinecie podologicznym.

Rada Eksperta – Podolog Monika Malita-Bekier

  1. Pamiętaj o odpowiednim nawilżaniu, pomocny będzie krem z mocznikiem.
  2. Jeśli zdecydujesz się jednak usuwać naskórek na piętach samodzielnie, rób to zawsze wzdłuż szczelin. W innym wypadku możemy znacznie pogorszyć ich stan doprowadzając do powiększania się pęknięć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Chcę info o nowych postach!

Polub nas i obserwuj

Najnowsze komentarze

    Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial